![]() |
|||||||||||||||
![]() |
Cerca | Lliura | Ajuda | Servei de Biblioteques | Sobre el DDD | Català English Español |
Pàgina inicial > Articles > Articles publicats > On the inverse problem of Galois theory |
Data: | 1992 |
Resum: | The problem of the construction of number fields with Galois group over Q a given finite groups has made considerable progress in recent years. The aim of this paper is to survey the current state of this problem, giving the most significant methods developed in connection with it. |
Drets: | Aquest material està protegit per drets d'autor i/o drets afins. Podeu utilitzar aquest material en funció del que permet la legislació de drets d'autor i drets afins d'aplicació al vostre cas. Per a d'altres usos heu d'obtenir permís del(s) titular(s) de drets. |
Llengua: | Anglès |
Document: | Article ; recerca ; Versió publicada |
Publicat a: | Publicacions matemàtiques, Vol. 36, Núm. 2 (1992) , p. 1053-1073, ISSN 2014-4350 |
21 p, 547.2 KB |
El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca